Wyroby keramzytowe oraz keramzytowo-perlitowe CJ Blok są energooszczędne, lekkie, ciche, ognioodporne, mrozoodporne, wodoodporne, trwałe, przyjazne dla środowiska, odporne na gryzonie, grzyby, pleśń.
Ze względu na swoje unikalne właściwości keramzyt odznacza się doskonałą odpornością na mróz, działanie szkodliwych związków chemicznych oraz organicznych.

Porowata struktura keramzytu bardzo dobrze rozprasza i absorbuje fale dźwiękowe, w znacznym stopniu tłumiąc hałas.

Kolejną zaletą kruszywa jest jego paroprzepuszczalność, co przekłada się na szybkie wysychanie wyrobu i utrzymywanie korzystnego poziomu termoizolacyjności.

Jest materiałem niepalnym zakwalifikowanym do klasy A1, a wyroby z niego wyprodukowane nie wydzielają żadnych toksycznych substancji.

Wyrób ten posiada ochronę radiestezyjną, tzw. izolację od żył wodnych.

Ze względu na swoje właściwości izolacyjne może służyć do wykonywania izolacji podłóg na gruncie, stropu oraz ocieplenia i drenażu ścian piwnicznych.  Wykonuje się z niego pustaki ścienne, stropowe, obudowy systemów kominowych i kanałów wentylacyjnych, a także bloczki ścienne i fundamentowe.  Wyroby z keramzytobetonu mogą być prawie o 50% lżejsze od zwykłych wyrobów betonowych, nie tracąc przy tym na wytrzymałości.